Spočítejte si datum, kdy naočkovat
Rotarix podle 2dávkového schématu.

Očkovací schéma vakcíny Rotarix sestává ze dvou dávek.1 Přesným vypočítáním schématu očkování pomůžete zajistit dodržení očkovacího plánu a maximalizaci dopadu vlivu vakcíny.2

Společnost GSK připravila pomůcku, která umožňuje přesně vypočítat datum podání vakcíny Rotarix pro každé miminko ve Vaší péči.

Jak kalkulačku používat?

Zadejte datum narození dítěte a kliknutím na tlačítko získáte vhodné datumy pro obě dávky vakcíny Rotarix.

Zadejte datum narození

Doporučené rozmezí pro očkování

První dávka (ve věku 6-20 týdnů)
Doporučené období pro dokončení

Druhá dávka (ve věku 10-24 týdnů)
Doporučené období pro dokončení


Očkovací schéma se skládá ze dvou dávek. První dávka se může podávat od 6 týdnů věku. Interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 týdny. Obě dávky očkování by se měly aplikovat pokud možno před dosažením 16 týdnů, ale očkovací schéma musí být dokončeno do 24. týdne věku. Předčasně narozeným dětem, které se narodily alespoň po 27. týdnu gestačního věku, lze Rotarix podat ve stejném dávkování.1

Potřebujete pomoc s tímto produktem?

Obraťte se na reprezentanta společnosti GSK
Napište nám na email cz.info@gsk.com

RYCHLÉ ODKAZY

Časná ochrana

Data z několika zemí prokázala, že Rotarix pomáhá chránit miminka již od první dávky.*1,3,4

PODÍVEJTE SE NA DŮKAZY
Rozsáhlá ochrana a dopad

Rotarix chrání před 9 celosvětově cirkujícími kmeny rotavirů.**1

PODÍVEJTE SE NA DATA
Bezpečnost

Vakcína Rotarix je dobře snášena a má velmi nízké riziko intususcepce (<1/10 000).1

PODÍVEJTE SE NA BEZPEČNOSTNÍ PROFIL

*Očkovací schéma vakcíny Rotarix se skládá ze dvou perorálních dávek. Doporučuje se, aby děti, které dostaly jako první dávku vakcíny Rotarix, dokončily 2dávkové schéma vakcínou Rotarix.
**Kombinované údaje o účinnosti a efektivitě

Reference

  1. SPC Rotarix, leden 2022.
  2. Krishnarajah G et al. Vaccine 2015; 33:479–486.
  3. Payne DC et al. Clin Infect Dis 2015; 61:1792–1799.
  4. Walker JL et al. Vaccine X 2019; 1:100005.

Vakcína Rotarix perorální suspenze ve stlačitelné tubě je živá vakcína indikovaná k prevenci gastroenteritidy způsobené rotavirovou infekcí. Vakcína je registrovaný léčivý přípravek vázaný na lékařský předpis. Přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Před předepsáním přípravku se, prosím, seznamte s úplnou informací o přípravku dostupnou na www.gskkompendium.cz nebo se obraťte na společnost GlaxoSmithKline, s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4; e-mail cz.info@gsk.com; www.gsk.cz. Případné nežádoucí účinky, prosím, nahlaste na cz.safety@gsk.com. Očkování nemusí chránit 100 % očkovaných.
Po očkování rotavirovými vakcínami byl velmi vzácně pozorován nežádoucí účinek intususcepce. Příznaky se mohou projevovat jako závažná bolest břicha, přetrvávající zvracení, příměs krve ve stolici, otok břicha a/nebo vysoká teplota.

PM-CZ-ROT-WCNT-210009 | Schváleno 03/2023

Chystáte se opustit stránky společnosti GSK

Chystáte se opustit stránky společnosti GSK. Kliknutím na tento odkaz budete přesměrováni na webovou stránku, která není vlastněna a spravována společností GSK a společnost GSK nenese za její obsah odpovědnost.

Jít zpět